Co má společného umělá inteligence, úvěry a kryptoměny

Umělá inteligence (AI) začíná pomalu ale jistě pronikat do finančního sektoru. Právě tam existuje mnoho projektů, které mohou z jejího příchodu snadno profitovat. Jedním z nich je Amanda – úvěrová asistentka kombinující to nejlepší z AI a blockchain technologie. Jedná se o nejvýznamnější projekt Money Tokenu, finančního ekosystému založeného na blockchainu. 

Je evidentní, že svět financí projde v následujících letech velkými změnami. Bude to kvůli blockchainu, umělé inteligenci, kryptoměnám nebo něčemu jinému? To teprve uvidíme. A co se stane, když zkombinujete více těchto technologií do jednoho mocného produktu vytvořeného pro potřeby spotřebitele? U Amandy se zdá, že by mohla splnit všechny představy.

Abychom byli konkrétní, cílem projektu je poskytovat úvěrové služby kryptoměnové komunitě. Všechny půjčky budou kryté kryptoaktivy, což je již dnes zcela dostupná funkce. U dřívějších platforem nabízejících tyto služby byly vždy nějaké zádrhely, jako například pomalé tempo, zdlouhavé procedury schválení úvěru či celkové nezvládání pracovní zátěže. Právě proto přichází Amanda, jejíž systém je založen na umělé inteligenci navržené speciálně pro poskytování úvěrů, se kterými jsou spojeny procesy schvalování.  

Potřebujete peníze? Ručit za „fiat“ půjčku můžete bitcoinem

Jak se můžete dočíst na stránkách projektu, Amanda bude pokrývat jak samotnou žádost o úvěr, tak i schvalovací procesy, přičemž tyto služby budou kryty kryptoaktivy. Tato aktiva tak mohou být použita jako záruka při žádosti o úvěr, což může být pro mnohé fanoušky digitálních měn (například pro těžaře) velmi zajímavý koncept. I když se tento způsob žádání o půjčku může někomu zdát děsivý, Amanda provede uživatele skrze celý proces a poukáže na jakákoli potenciální rizika, kterých si musí být vědom. Ostatně, AI je dnes více než schopná odpovídat na dotazy a poskytovat aktuální zprávy zákazníkům.

Je očividné, že umělou inteligenci čeká ve světě financí zářivá budoucnost. V této oblasti existuje opravdu velké množství procesů, které mohou (nebo budou muset) být dříve či později zautomatizované. A právě použití AI pro vyřešení těchto problémů je víc než vhodné. Množství bank po celém světě již začalo svým zákazníkům poskytovat osobní asistenty pracující na základě AI. Jestli se z těchto trendů jednou stane standard, teprve zjistíme.

Jemore MacGillivray, spoluzakladatel MoneyToken.com, uvedl: „Amanda je začátkem úžasného spojení dnešní technologie blockchain a AI. Jsme nadšení z toho, co se tu odehrává. Nejenže Money Token bude poskytovat tolik potřebnou úvěrovou službu, už samo vytvoření této platformy posune kryptokomunitu do dalšího levelu.“

Je dobré vidět, že společnosti spojují AI a blockchain tímto způsobem. Vzhledem k tomu, že se Money Token zaměřuje také na kryptoměnovou platformu stablecoin a její vlastní směnnou službu, bude zajímavé sledovat, jak by Amanda v budoucnu mohla tyto služby doplnit.

Připraveni na změny? Tyto technologické trendy přemění svět

Newsletter