Co mají společného Microsoft a bitcoin?

Podle agentury Reuters začal Microsoft spolupracovat s ConsenSys, společností, která se specializuje na technologii blockchain. Tato technologie stojí za celým systémem směny a obchodování nejen s digitální měnou bitcoin. Společnost má za cíl dostat právě tuto kryptoměnu a další přidružené technologie k finančním institucím.

Technologie blockchain je jednoduše řečeno obrovská, decentralizovaná databáze, která registruje průběh každé transakce. Více se můžete dozvědět například v článku Blockchain, centrální banky a Friedmanova helikoptéra.

Microsoft dává k dispozici svou cloud platformu Azure. Kromě toho, dává kombinaci technologií také záštitu, díky které mohou finanční instituce či velké firmy celému projektu věřit. Podle Microsoftu mají zájem již čtyři velké finanční korporace.

Záhadný autor bitcoinu navržen na „Nobelovku“

Tento krok se může zdát být lehce náhodným, ale spadá přesně do strategie CEO společnosti Microsoft Satya Nadella, který věří že cloud služby pomohou dostat společnost k uživateli daleko lépe. Microsoft v minulého čtvrtletí narostl v oblasti cloudových služeb o 8 procent.

Newsletter