Co nás nejvíc zaujalo na FinovateEurope?

Začátek února je v Londýně tradičně svátkem FinTech. Od roku 2011 se v City pravidelně koná akce z globální série Finovate. V rámci FinovateEurope bylo možné 9. a 10. února zhlédnout 72 inovativních řešení, a to především ze startupových dílen. V Techsquare se věnujeme propojování startupů a velkých etablovaných společností a na akci jsme vypravili skupinu partnerů z českých bank a poradenských firem působících v oblasti IT & business consultingu.

Na doposud největším FinovateEurope se v londýnském Old Billingsgate sešlo rekordních 1500 účastníků. V publiku jsme zasedli ve společnosti top manažerů mezinárodních finančních institucí a konzultantských firem. Finovate pravidelně láká nejen kvalitním obsahem, ale také svým velmi efektivním a atraktivním formátem. Prezentující firmy, v drtivé většině startupy, ze sebe musí v sedmi minutách vydat to nejlepší a představit svá řešení formou živého dema. Díky tomuto formátu mohou diváci velmi rychle zjistit, jak které řešení funguje, a posoudit, jak je konkrétně využitelné právě pro jejich business.

Andrea Lauren: FinTech boří staletá pravidla finančních služeb

S TechSquare jsme se do Londýna vypravili v rámci naší služby Future Tech Trips. Tyto výpravy pořádáme pro startupy i korporace, které chtějí držet krok s  bleskovým vývojem technologií přicházejících na trh s  narůstající frekvencí. Na FinovateEurope byla k vidění inovativní řešení napříč finančním sektorem: od nových investičních nástrojů, digitálních bankovních a pojišťovacích platforem, platebních technologií, biometrické autentizace či prevence finančních podvodů až po prediktivní nástroje pro personalizovaný marketing využívající analýzu velkých dat. Co nás zaujalo a jaké jsou současné trendy ve FinTech?

Investice ovládly program

Jednoznačným trendem na FinovateEurope byla řešení pro správu investic – od crowdfundingových a P2P platforem po automatizované robotické poradenství (“robo-advisory”) a digitální správu portfolií. V této sféře zabodoval například izraelský startup Capitali.se, který umožňuje implementovat investiční strategie za pomoci jednoduchých příkazů a pravidel ve formě vět psaných přirozeným jazykem. Platforma pro agregaci crowdfundingových a P2P stránek investUP s možností automatizace správy vkladů uživatelů za pomoci robotického poradce také velmi zaujala. V konečném součtu se technologiím usnadňujícím investování věnoval každý sedmý prezentující.

TIP RoklenFx: Revoluční online platforma pro směnu s fixní kurzovou marží 0,08 %!

Přes hranice rychle a efektivně

S prohlubujícím se trendem globalizace obchodních toků se stále zvyšuje tlak na flexibilní a okamžité převody peněz do zahraničí. Polské Valuto na Finovate prezentovalo otevřené API, které umožňuje integraci do systémů napříč firmou, a tudíž značně zjednodušuje mezinárodní platby v B2B segmentu.

Zapoměňte na hesla!

Přehlídka nástrojů pro biometrickou autentizaci jasně naznačovala, že nutnost zapamatování hesel může být velmi brzy naprostou minulostí. Řešení tohoto typu byla zastoupena hned třikrát, a to na úrovni rozpoznání hlasu (VoicePIN), oka (EyeVerify) a obličeje (IDscan). Díky přesnosti skenovacího algoritmu lze s IDscan dosáhnout preciznosti při kontrole pravosti identifikačních dokumentů. Předchází tak zneužívání padělaných dokumentů a umožňuje například hladký elektronický onboarding nových klientů.

Roklen spouští revoluční online směnu deviz a platby

Pestrý průřez krajinou FinTech

V oblasti platebních technologií vynikl AlphaHub firmy Alpha Payments Cloud, který funguje jako “one-stop shop” pro vytvoření a následnou snadnou integraci unikátního, na míru šitého platebního řešení. Klient si jej sestaví z takových prvků různých platebních produktů, které jsou pro konkrétní transakce v rámci firmy nejvhodnější. Nechyběl ani hardware – americká firma Dynamics představila víceměnovou debetní kartu a otevřela mezi účastníky diskusi o budoucnosti chytrých platebních karet v mobilní éře. Francouzský Ledger zase přivezl svoji nejnovější “peněženku” pro Bitcoin. Kryptoměnám však byla na Finovate obecně věnována jen minimální pozornost. Naopak poměrně klidné vody v oblasti nových technologií pro pojišťovnictví rozvířila firma OutShared se svým komplexním řešením pro digitalizaci a plnou automatizaci pojišťovacích procesů, CynoSure.

Proč RoklenFx? Transparentnost a nízká fixní marže

FinovateEurope je díky svému formátu a vytříbenému složení účastníků unikátní příležitostí zorientovat se v nadcházejících trendech v oblasti finančních technologií a navázat strategické obchodní či partnerské vztahy. Na své si přijdou jak velcí hráči, tak agilní startupy. Množství „white-label“ produktů navíc naznačuje, že tyto dva světy – startupový a korporátní – si rozhodně mají vzájemně co nabídnout. Letos se ještě chystá Finovate v květnu v San Jose (FinovateSpring) a v září potom FinovateFall v New Yorku. Co se týká Future Tech Trips, jako další nás čeká Czech Pioneers v květnu, kdy opět odvezeme korporace a startupy bok po boku na Pioneers Festival ve Vídni.

Newsletter