Co spojuje robotickou ruku, Osvětim a 3D tisk? 17letého technika

Moje cesta je technika. Pro svoji školu na zakázku navrhuji a vyrábím 3D tiskárnu, abychom mohli vytisknout náš výsledný model osvětimského koncentračního tábora – ten bude součástí tamní expozice. Robotická ruka je další můj malý víkendový projekt, na kterém pracuji přes dva roky. Chci tím ukázat, že by se robotika měla vyvíjet směrem k humanoidních robotů nejen těch průmyslových, říká pro Roklen24 sedmnáctiletý žák 3. ročníku Smíchovské střední průmyslové školy a Student roku 2017 v kategorii technik Petr Štěpánek.

Jak dlouho trvá a co obnáší vyrobit si vlastní 3D tiskárnu? Na čem mladý technik pracuje s Akademií věd? O techniku nejde …

David Sedláček (ČVUT): Tahounem virtuální reality je Průmysl 4.0

„S Asociací virtuální a rozšířené reality (AVRAR) také chceme propojit moji robotickou ruku s virtuální realitou. Vyvíjíme rukavici, která Vám umožní cítit a sáhnout si na virtuální realitu. Cílem je, abyste si v budoucnu nasadili rukavici doma a práci vykonávali na dálku. Na druhé straně bude například za chirurgy všechno dělat robotická ruka,“ říká Štěpánek. 

Potenciál virtuální reality je ve hrách i pornografii, podívejte se

Newsletter