Credit Agricole: Prodej 12měsíčního EURCZK forwardu. Cíl 25,00 za euro

Francouzská banka Credit Agricole radí investorům prodej 12měsíčního EURCZK forwardu. Cílová cena nastavena na 25,00 EURCZK, stop-loss pak na 27,63 EURCZK.

Podle analytického týmu banky by ukončení intervencí mohlo být posunuto do druhé poloviny letošního roku, a to až na srpen. Důvodem je očekávané zpomalení tempa růstu inflace ve druhém čtvrtletí.

„Vzhledem k predikci omezeného prostoru pro posílení koruny ihned po intervenčním exitu i hrozbě dočasného oslabení kurzu EURCZK se nám spekulace na short krátkodobých korunových forwardů jeví jako neatraktivní,“ přepisuje agentura Bloomberg slova analytického týmu banky.

Konec intervencí ČNB: Vsazeno 65 miliard, spekulanti se šeredně spálí

Credit Agricole rovněž doporučuje úrokové zajištění depozit, a to prostřednictvím otevření derivátu forward rate agreement (FRA) 12 x15 (období na 12 měsíců ode dne uzavření FRA, trvání 3 měsíce) na 0,44 %. Jde tedy o zajištění úrokové sazby tříměsíčního depozita, jehož úročení započne za 12 měsíců. Cílová hodnota nastavena 0,9 %, stop-loss pak na 0,22 %.

Nomura doporučuje short EURCZK s cílovou cenou 26,15

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter