Americké výnosy středních splatností korigují včerejší růst. Dolar zpevnil pod 1,0650 za euro po nad očekávání horších inxech PMI z Francie. Měny regionu v zisku. Koruna zpevnila pod 24,40 za euro.

Crowdfunding má nový rekord: 6 milionů dolarů pro Mystery Science

Díky Star Wars Epizodě VII je ve vzduchu nostalgie, díky níž prospívají i další projekty jako například kultovní americký seriál Mystery Science Theater 3000. Crowdfundigové platformě Kickstarter, která se o financování vzkříšení tohoto projektu snaží, se podařila vybrat rekordní částka 5,9 milionu dolarů plus dalších 300 tisíc z jiných zdrojů, což je nejvyšší částka, jakou kdy dokázala crowdfundingová platforma nashromáždit.

Seriál Mystery Science Theater 3000 tak porazil předchozího rekordmana – film Veronica Mars, kterému se podařilo získat částku 5,7 milionu dolarů. Platformě se zmíněná suma 5,9 milionu dolarů podařila nashromáždit v jediném měsíci a společně s dalšími dary se tak pokusí vzkřísit projekt, který pochází z pera spisovatele Joela Hodgsona. 

Jeho podstatou je glosování a zesměšňování velmi špatných filmů z americké kinematografie. V reakci na to tvůrce Hodgson oznámil, že vznikne nejen původně plánovaných 12 epizod, ale i další dvě bonusové epizody. 

Newsletter