Další propad přes 2 %! Nasdaq vedl výprodej

Konec týdne na Wall Street protáhl čtvrteční výprodej, kdy převážily obavy z končícího kvantitativního uvolňování Fedu v kombinaci se znatelným zpomalením evropské ekonomiky. Pokračoval navíc růst volatility akciového trhu – tzv. „index strachu“ VIX po čtvrtečním růstu o více než 25 %, rostl dál a překročil hodnotu 20 bodů, poprvé od začátku února, až na 21,2 b. Akciové indexy zakončily na denních minimech.

Na technologický index Nasdaq, který propadl o 2,3 %, dolehlo prohlášení společnosti Microchip Technology, která čeká horší úroveň tržeb. Titul dnes propadl o více než 12 %.

O něco mírnější ztráty realizovaly zbylé indexy. S&P 500 odepsal 1,2 %, po dvouprocentním propadu ve čtvrtek. Dow Jones pak klesl o 0,7 %.

Co se týče ekonomických dat, kalendář byl dnes téměř prázdný. Zveřejněn byl jen index dovozních cen, které v září klesly třetím měsícem v řadě. V meziměsíčním srovnání o 0,5 % a meziročně o 0,9 %.

Příští týden se naplno rozběhne výsledková sezóna. Úterek bude „bankovním“ dnem, kdy svá čísla z hospodaření za 3Q zveřejní JPMorgan, Wells Fargo a Citigroup. 

3Q výsledky USA: Kdo, kdy, jak?

Newsletter