Daniel Gladiš k trvale záporným sazbám a tištění peněz: Čeká nás období inflace

Mluvit o éře přicházející inflace se během ekonomické krize může zdát zvláštní. Mnoho států v čele s Japonskem se naopak obává klesajících cen a snaží se proti tomu bojovat. Ale Daniel Gladiš, portfolio manažer Vltava Fund, je o tom přesvědčen. Trvale záporné reálné sazby a myšlenka, že jakýkoli problém se dá vyřešit tištěním peněz, přinesou podle něj období rychle rostoucích cen.

V rozhovoru s investorem Petrem Čermákem se taky věnuje své největší investorské chybě. Tou bylo rozhodnutí nekoupit akcie společnosti Mastercard. Před lety se daly pořídit za méně než dvacet dolarů, zatímco dnes se obchodují za více než 300 dolarů. A do kterých firem by naopak nikdy nešel? Podívejte se na video.

Toto je páté video osobností, které vystoupí na České investiční konferenci. Její sedmý ročník proběhne 8.-10.11.2020. Na konferenci máte možnost se seznámit s nejlepšími českými a zahraničními investičními manažery a nahlédnout do jejich způsobu práce a uvažování. Více informací najdete na www.ceskainvesticnikonference.cz.

Další ze série osmi rozhovorů vám přineseme příští týden ve čtvrtek.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter