Dave Evans: Trávíme příliš času online, lidé touží po autentické konverzaci

My lidé rádi řešíme „neřešitelné“ problémy, díky tomu se pak můžeme cítit jako oběť. Když nám někdo ukáže, že skutečným problém jsme jen my sami, jsme z toho nerudní, říká Dave Evans, legendární podnikatel, ale i spisovatel, inovátor, mentor a profesor.

Dave Evans má správný instinkt na inovace, díky čemuž se v Silicon Valley dostal k mnoha zajímavým projektům. Jeho tým v Apple například vytvořil první počítačovou myš. Evans taky spoluzaložil firmu Electronic Arts, dnes druhého největšího producenta her dle tržní kapitalizace. Jestli si ze své životní zkušenosti něco odnesl, je to důraz na design. Odtud pramení jeho přesvědčení, že lidé nejsou jen stroje. Při vymýšlení produktů je proto nutné neustále myslet na uživatele, kteří je budou používat.

Evans chápe slovo design velmi široce, což nabízí osvěžující úhel pohledu. Designovat můžeme například i náš život. Když jako mladý začal studovat na univerzitě, nevěděl, kam má jeho život směřovat. Brzy zjistil, že stejný problém řeší spousta jeho vrstevníků. Možným východiskem je napsat si několik scénářů, kam se má život ubírat a pak zkoušet, co funguje.

Poslechněte si inspirativní podcast s Davem Evansem, který vedl Václav Pavlečka v angličtině. Mimo jiné taky proto, že vám v něm Dave vysekne kompliment.

Tato epizoda je součástí série podcastů Startup World Cup & Summit, evropského kontinentálního Finále, které proběhne 5. a 6. října 2021 v Praze.  Vystoupí na něm Steve Wozniak, Esther Wojcicki, Karel Janeček a další řečníci světového formátu a startupy budou soutěžit o 500 000 dolarů a titul evropského šampiona.

Newsletter