Deset bizarních příběhů ze života Billa Gatese

Je těžké uvěřit tomu, že nejbohatšího člověka na světě a geniálního vizionáře Billa Gatese vyhodili z Harvardské univerzity. To je však jen jeden z kuriózních příběhů, který slavný filantrop během svého života zažil. Server Business Insider sestavil sbírku nejzajímavějších událostí ze života tohoto excentrického génia.

1.Na střední škole byl Bill Gates požádán, aby pomocí počítače sestavil třídní rozvrh. Úkol podle zadání splnil a situaci využil k tomu, aby do svých hodin připsal všechny dívky, o které měl v té době zájem.

2.Během studia Harvardu přišel Gates s řešením matematického problému zvaného „pancake sorting“. Ten nikdo nemohl třicet let vyřešit. Když mu jeho profesor oznámil, že jeho řešení chce publikovat jako článek, tak se o to Gates ani v nejmenším nezajímal.

Gates a další miliardáři zachraňují svět „zeleným“ fondem

3.Během prvních let Microsoftu, který sídlil v pouštním Albuquerque, rád jezdil do práce sportovním autem. Jednoho dne jeho rychlou a zběsilou jízdu nepřežilo nové Porsche, které patřilo jeho kamarádovi. Opravy prý zabraly celý rok.

4.Když Microsoft ještě nebyl velkou společností, tak si geniální podnikatel pamatoval všechny poznávací značky na autech svých zaměstnanců. Mohl prý díky tomu nepozorovaně kontrolovat příchody a odchody jeho zaměstnanců.

5.Přestože v roce 1990 byl Microsoft na prudkém vzestupu, politika nízkých nákladů nařizovala zaměstnancům létat v nejméně pohodlné třídě. Gates při svých obchodních cestách také dlouho létal v ekonomické třídě, aby šel ostatním příkladem.

Kolik máte v peněžence? Boháči za letošek o 237 miliard víc…

6.Podle zaměstnanců Microsoftu bylo jednoduché poznat, jestli se Gatesovi líbí jejich nejnovější nápad, nebo ne. Během studování nového nápadu prý Gates komentoval nápady slovem f**k. Čím méně krát slovo použil, tím prý měl nápad větší šanci projít jeho kritikou.

7.Požadavek IBM na nový operační systém DOS od Microsoftu zněl, aby v systému byla zakomponována nějaká hra. Poslední den před prezentováním, tak Bill Gates a Neil Kozen zůstali vzhůru do čtyř do rána a naprogramovali hru Donkey Bas, ve které se autíčko vyhýbá stojícímu oslovi na silnici.

8.Každodenním zvykem Billa Gatese je každý večer umývat nádobí. Říká, že mnoho lidí mu vždy nabízí pomoc, ale on většinou odmítá. Má prý rád „jeho metodu“.

Top 10 tech miliardářů: Bill Gates a kdo dál?

9.Jednou se během rozhovoru Bill Gates uzamkl na toaletě a odmítal vyjít ven. Podmínkou bylo, aby se mu novinář, se kterým dělal rozhovor, omluvil za šťouraní se v nedůležitých otázkách, po kterých se Gates prý opravdu rozzlobil.

10.Nejslavnějším rozhovorem Gatese byl ten v roce 1994 pro televizi CBS. Z rozhovoru nakonec utekl po tom, co si ho reportérka přímo „vychutnala“ v otázce monopolního postavení Microsoftu. Slavnější moment však předcházel jeho útěku. To geniální vizionář v přímém přenosu přeskočil židli, na které předtím seděl.

Newsletter