Deutsche Bank: Výprodej v sektoru aerolinek je atraktivní příležitostí ke vstupu do pozic

„S ohledem na fakt, že sektor akcií leteckých společností se za kratší dobu než měsíc stal „z překoupeného přeprodaným“, vnímáme rostoucí příležitost pro vstup dlouhodobých investorů do pozic…,“ uvádí analytik DB Michael Linenberg. Konkrétně doporučuje American Airlines, United Continental Holdings, Southwest Airlines a Delta Air Lines.

Za argumenty pro korekci poklesu amerického sektoru letecké dopravy DB uvádí dobrý výhled pro naplnění kapacit, cenově-příznivé prostředí na trhu, lepšící se ekonomické podmínky, všeobecný růst akciových trhů či klesající nezaměstnanost.

Další nebezpečné klesání: Air France KLM vydává profit warning, akcie -6 %

Analytik navíc podotýká, že na rozdíl od evropských společností jako Air France-KLM a Lufthansa, které představily zhoršený výhled zisku pro letošní rok, mimo jiné kvůli nedostatečně naplněným letům, americká Delta potvrdila výhled provozní marže pro druhý kvartál na úrovni 14 až 16 procent. Do karet americkým aerolinkám navíc hraje umírněnější cíl letošního zvyšování kapacit zahraničních letů (pod 5 %), evropští konkurenti chystají ve druhém pololetí zhruba dvojnásobné navýšení kapacit.

Evropské aerolinky aneb víte, s kým (v tom) létáte?

 

 

Newsletter