Developer Orco prodal čtvrtinu hotelů v Chorvatsku za euro, pohledávky s 65% slevou

Developerská společnost Orco Property Group prodala čtvrtinu v chorvatském hotelovém projektu Sunčani Hvar za symbolické jedno euro. Nadále v projektu drží 31,61 procenta akcií a hlasovacích práv. Kupce Orco nezveřejnilo, prodej zprostředkovala německá firma GSG Group, dříve Orco Germany.

Orco prodalo i své pohledávky za hotelovým řetězcem a to se slevou 65 procent, získalo tak za ně 2,1 milionu eur. Jen část pohledávek totiž byla zajištěna hypotékami na nezrekonstruované hotely. „Vzhledem k odpisům v roce 2013 nepřinese tato transakce žádné další ztráty,“ uvedla společnost.

Prodaný hotelový projekt patří k neúspěchům zadluženého developera. Na konci loňského roku kvůli tomu Orco obnovilo arbitráž s chorvatským privatizačním fondem. Ten podle Orka od roku 2005 několikrát porušil smluvní závazky, čímž společnosti vznikla výrazná škoda.

Orco podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti. V letošním prvním kvartále firma vykázala čistou ztrátu 54,4 milionu eur, především vlivem ztráty kontroly nad německou dcerou GSG Group. Ve stejném období loni Orco hospodařilo se ziskem 3,4 milionu eur.

Akcionáři Orka na konci května schválili snížení kapitálu na desetinu. Do funkce generálního ředitele zvolili Jiřího Dederu a definitivně odsouhlasili jmenování pěti osob do představenstva. Kromě Dedery jsou jimi Radovan Vítek, Tomáš Salajka, Edward Hughes a Guy Wallier. Vítek je údajně s více než 30% podílem největším akcionářem firmy a prakticky ji ovládá.

Miliardář Vítek buduje nové realitní impérium. „Německé Orco“ ovládne vložením CPI

Orco prodalo podíl v německé GSG GROUP firmě z daňového ráje. Dál vlastní pětinu

Orco (-6 %) v 1Q propadlo do silné ztráty. Přišlo o německou GSG GROUP

VH Orco bez překvapení: Snížení kapitálu i právo vydat akcie. Výsledky až v pondělí

Orco odsouvá zveřejnění 1Q výsledků na pondělí kvůli GSG GROUP. Další zájemce o polskou Zlotu?

Newsletter