Dolar drží ztráty v dolarovém indexu i proti euru. Z měn regionu oslabuje polský zlotý a koruna, v zisku zůstává forint. Kurz domácí měny se drží nad 25,80 za euro.

Devět let býčího trhu. Jak vydělat? Radí Ján Hájek

Portfolio manažer největšího akciového fondu v České Republice Top Stocks Ján Hájek se řadí do typické kategorie růstových investorů, kteří hledají rychle rostoucí společnosti. Snaží se oceňovat jejich růstový potenciál, který trh podceňuje nebo nedoceňuje. V posledních letech se růstovým kategoriím poměrně dařilo, překonávaly tržní indexy. Investor Petr Čermák se ve video rozhovoru ptá, jak se v takovém prostředí investiční příležitosti hledají. Je to jednodušší než v minulosti, nebo po devíti letech bull marketu naopak těžší? Zajímá vás, jaké oceňovací metody Ján Hájek nejčastěji používá?

„Po devíti letech bull marketu je to skutečně těžké pro všechny. Nemyslím si, že je to jen pro růstové investory, pro ty „value“. Obecně, když jsou krize, tak je mnohem víc taková panika, nejistota,“ říká Hájek. 

„Mám velice úzký záběr. Nemám rozsah přes celou šíři sektoru nebo regionální. Je spousta zemí, kam se moc nepouštím. Ale snažím se jít v několika málo oblastech hodně do hloubky,“ popisuje Hájek, který vyznává nikoliv hodnotovou, ale růstovou strategii.   

Ján Hájek bude jedním z řečníků 5. České investiční konference, která se koná 19. a 20. listopadu

„Když do nějaké společnosti investuji, tak je tam příběh, který vidím a na kterém si postavím představu. Kdykoliv se příběh začne měnit, tak je to pro mě signál, že tomu nerozumím. To je jeden z důvodů, proč jdu od toho. Většina příběhů se mění spíš k horšímu. Ale dokonce pamatuji i situaci, kdy se firma vyvíjela lépe a já si nebyl schopen přijít na to, co se tam děje,“ říká Hájek.

Chcete vědět, kdy se Ján Hájek rozhodne prodávat? Podle čeho se rozhoduje? Jaké pravidlo striktně dodržuje?

Ján Hájek působí na akciovém trhu od roku 1994, původně jako akciový analytik, portfolio manažer a proprietary trader. Manažerem podílového fondu Top Stocks je od jeho založení v srpnu 2006. Tento fond investuje do koncentrovaného portfolia tvořeného přibližně 25 společnostmi, které jsou obchodované na trzích v USA a Evropě a které jsou vybírány s ohledem na jejich dlouhodobý růstový potenciál.

 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter