Do Thu Trang: Jen silná vize v podnikání nestačí

Do Thu Trang patří k výrazným postavám vietnamské komunity v Česku. Veřejný zájem si získala například blogem Asijatka nebo zařazením do žebříčku Forbes 30 pod 30. V podcastu Disraptors s Kate Syslovou se věnuje především své aktuální roli „tech community manager“ ve skupině Heureka.

V ní má na starosti především externí a interní komunikaci s technologickou komunitou, pořádání akcí a podporu firemní kultury. Podle ní se firmy nemůžou automaticky spoléhat jen na silnou vizi. Tu totiž mají i jejich konkurenti. Problém nastává, když vize není propojena s hodnotami. Sama už takovou situaci v minulosti zažila a nerada by ji opakovala.

Podcast se ale nezaměřuje jen na její současnou pozici. Do Thu Trang se věnuje rozporu v pohledu na práci mezi první a současnou třetí generací Vietnamců u nás. Zatímco migranti z Vietnamu neměli jinou možnost než tvrdě pracovat, aby se prosadili, jejich vnučky a vnuci více dbají na soulad práce a osobního života.

Jak se ve firmách liší žoldáci a misionáři? Jak v Heurece aplikují agilní přístup? Poslechněte si česky mluvený podcast (56 minut).

Co v podcastu mimo jiné zaznělo?

7:30 Mnoho lidí netuší, že Heureka působí ve více zemích. I proto je pozice Do Thu Trang mezinárodní, i když největší část její práce se zaměřuje na Česko.

10:55 Do Thu Trang vidí Heureku jako mezinárodní technologickou firmu s inspirativní týmovou kulturou. Firma si buduje své jméno i dalšími návaznými aktivitami jako „meetups“ nebo účastí na konferencích.

15:35 Vystupování vývojářů na konferencích je dobré pro PR. Můžou tím oslovit případné pracovní kandidáty a zároveň budují značku firmy.

31:05 Stále platí, že v sektoru IT dominují muži. Heureka se snažila na IT pozice nabírat i ženy, ale mužů je na trhu prostě víc.

Tato epizoda je součástí série podcastů Disraptors (dřívější Startup World Cup and Summit). Disraptors pořádají soupeření evropských startupů, jejichž vítěz se pak prezentuje na globální soutěži v USA. Poslední akce proběhla ještě pod předchozím jménem v říjnu 2021. Letos v říjnu se můžeme těšit na další ročník.

Newsletter