Americké výnosy i po slabé aukci 7letého bondu klesly. Dolar oslabila vinou komentářů z Fedu nad 1,1000 za euro. Měnám regionu pomohl slabý dolar a pokles výnosů. Koruna pod 24,30 za euro.

Dolar blízko svých ročních maxim

Dolar dosáhl nejvyšší úrovně vůči euru za posledních 11 měsíců. Signály ekonomického oživování v USA a napětí na Ukrajině zvyšují poptávku po americké měně.

Euro se drží svých ztrát z minulého měsíce vůči svým 16 hlavním protějškům. Evropská měna zakončila minulý týden v červených číslech, což znamenalo 7. týden poklesu v řadě, nejdelší úsek ztrát za déle než deset let. Dnešní údaje z průmyslu mohou sloužit jako další z podnětů pro ECB k uvedení nového kola měnových stimulů.

„Data z USA jsou velice příznivá,“ řekl Thomas Averill, generální ředitel Rochford Capital, společnosti působící v segmentu řízení rizik. „Jedním z hlavních důvodů, proč euro vůči dolaru klesá, jsou protichůdné směry působení centrálních bank – Federální rezervní systém míří za brzkým zvyšováním sazeb a na druhé straně ECB dost možná připravuje nové kolo kvantitativního uvolňování.“

Dolar se ocitá na úrovni 1,31289 za euro, nejníže za poslední takřka rok. Měnový pár USDJPY se momentálně obchoduje za 104,120 a završil tak svůj měsíc zisků, kdy proti japonské měně rostl o 1,3 procenta. Euro se vůči japonské měně ocitá v kurzu 136,719.

Česká koruna se obchoduje za 21,1190 koruny za dolar a je blízko svým takřka 25měsíčním minimům. Vůči euru se koruna obchoduje za 27,7315 korun za euro a v tomto případě tak lze mluvit o konsolidaci.

Newsletter