Americké výnosy navýšily pokles a dolar ztráty nad 1,0510 za euro. Důvodem nad očekávání slabá data z trhu práce. Měny regionu v zisku. Koruna zpevnila pod 24,40 za euro.

Dolar na 11letých maximech, koruna v úvodu týdne klidná

Víkendová zpráva o snížení úrokových sazeb čínskou centrální bankou způsobila hromadný příliv kapitálu směrem k bezpečným aktivům. Z toho těžil zejména americký dolar, který se ocitá na svých 11letých maximech vůči koši měn hlavních vyspělých ekonomik. Podle mnohých expertů čínské snížení úrokových sazeb spustilo nákup dolarů vůči čínskému jüanu, což vedlo k hromadné alokaci kapitálu do americké měny.

Čína znovu snížila sazby. Ekonomové čekají „víc“

Evropská společná měna obchoduje na úrovni 1,1190 dolaru za euro, a nadále je tak na dosah pokoření svých více jak 11letých minim z letošního ledna, na které euro propadlo po ohlášení spuštění kvantitativního uvolňováním Evropskou centrální bankou a vítězném tažení radikální Syrizy v řeckých volbách. Většina pozornost devizových obchodníků je v tomto týdnu soustředěna na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky, která by měla nabídnout další informace ohledně dnes spuštěného kvantitativního uvolňování. 

Česká koruna vstupuje do nového týdne nevýraznými cenovými pohyby jak vůči dolaru tak vůči euru. Její dolarový kurz se ocitá na úrovni 24,596 korun za dolar. Vůči euru obchoduje na 27,475 korun za euro. 

Aktuální kurzy měn a křížovou tabulku naleznete v galerii k článku a na: http://roklen24.cz/s/trhy-meny

Newsletter