Dolar poblíž svých šestiletých maxim vůči japonské měně

Dolar obchoduje poblíž svých šestiletých maxim vůči japonskému jenu, před začátkem dnešního dvoudenního zasedání americké centrální banky. Japonská měna dnes krátce rostla, poté co technické indikátory ukazovaly na její abnormální přeprodanost. To však neodradilo investory po menším poklesu znovu otevřít pozice na dolaru vůči jenu a způsobit tak její opětovný pokles. Britská libra zažívá propad proti většině svých vrstevníků kvůli zvyšujícímu se napětí způsobeném blížícím se referendem o skotské nezávislosti.

„Dolar zaznamenal v posledních týdnech velmi silnou rally vůči japonskému jenu, jenž byla poháněna jestřábími očekáváními od FOMC,“ řekla Sue Trinh, měnový stratég z Royal Bank of Canada. Nicméně, momentálně to vypadá spíše na konsolidaci, než pokračující růst,“ řekla s odkazem na Federální výbor pro volný trh (FOMC).

Dolar obchoduje na 107,259 za jen a je tak blízko svých šestiletých maxim na 107,389. Euro již několik dní konsoliduje po poklesu způsobeném uvolněním měnové politiky ECB a obchoduje na úrovni 1,29328. Libra vůči dolaru klesá na úroveň 1,6186. Co se týče naší domácí měny, momentálně obchoduje na 21,296 za dolar a 27,551 korun za euro.

Bloomberg Dollar Spot Index, který sleduje americkou měnu vůči 10 hlavním měnám, se obchoduje na 1,050.83 poté co včera dosáhl úrovně 1,052.14, nejvyšší od července 2013.

Newsletter