Dolar oslabuje v dolarovém indexu a proti euru. Společná měna mírně zpevňuje nad 1,1780 EURUSD. Procyklické měny jsou v mírné ztrátě, stejně tak i měny regionu. Koruna se obchoduje nad 25,65 za euro.

Dolar posiluje, volatilita stoupá

Dolar podporován jestřábím komentářem místopředsedy Federálního rezervního systému Stanleyho Fischera zaznamenal během úterka  zisky proti většině hlavních měn. Ačkoliv se Fischer nevyjádřil přímo k politice úrokových sazeb, jeho komentář o mzdách a inflaci naznačil optimistické vyhlídky pro brzké zvyšování úrokových sazeb americkým Federálním rezervním systémem.

Dolar si dnes připisuje více jak 0,2 % vůči koši hlavních světových měn. Vůči jenu je dolar na dosah svých nových sedmiletých maxim momentálně na 118,829 dolarů za jen. Japonský den zaznamenal během včerejšího dne volatilní seanci, poté, co agentura Moody‘s snížila rating Japonska..

Euro, jež momentálně kulminuje poblíž úrovně 1,244 dolarů, taktéž vykazuje zvýšenou volatilitu, před čtvrtečním zasedáním ECB, od kterého očekávají někteří analytici další holubičí komentáře prezidenta Evropské centrální banky Maria Draghiho. Na ECB je nadále vyvíjen tlak k započetí programu odkupu vládních dluhopisů na podporu ekonomiky eurozóny. Něco takového by s jistotou poslalo společnou evropskou měnu k novým několikaletým minimům.

Česká koruna obchoduje vůči dolaru v téměř nezměněné podobě oproti včerejšku na úrovni 22,1269 korun za dolar a vůči euru posiluje na 27,54 korun za euro. 

Newsletter