Dolar, ropa i S&P 500: Co napovídá technická analýza

Sázka na ropu, dolar či S&P 500? Proč ne, hlavní je trefit se do směru. A právě s tím si pomůžeme technickou analýzou

USDJPY

Nikkei má trojúhelníkový vzor ABCDE, takže japonský index může USDJPY poslat brzy na nová maxima, a to díky pozitivní korelaci. Vyšší volatilita se dá čekat právě u dolar-jenu, který by měl vykázat silný pohyb nahoru po příštím zasedání Fedu.

Nikkei

S&P 500

Jak jsem v minulém článku avizoval o tom, že americký index bude vytvářet nová historická maxima, opravdu se tak stalo. Dlouhodobá korelace s japonským indexem Nikkei by S&P mohla poslat ještě výše až nad současná maxima. Je to díky shodě vln modrá (1) a modrá (3). V případě, že toto pravidlo opravdu platí, modrá vlna (5) bývá zpravidla prodloužena na 261.8. FIB expanze.

Silná rally. Kde?

Brent

I přes nejasné výkony v posledních dnech se ropa pořád nachází v trojúhelníkovém pásmu. Vlna modrá (5) však ani zdaleka nezačala. Pokud by modrá (1) a modrá (2) odpovídaly tomuto scénáři, byla by modrá (5) výrazně prodloužena nad úroveň 60 dolarů za barel. Hlavním tahounem indexu S&P 500 by pak mohly být základní materiály v čele s ropným sektorem. 

EURUSD

Silný dolar potvrzuje i EURUSD, v minulém článku jsem psal o tom, že by měl EURUSD atakovat nová minima, což se nakonec naplnilo. Pořád očekáváme silný trend směrem dolů, který by být umocněn podrozdělenou vlnou (iii), která by mohla vést EURUSD k paritě.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter