Evropské i americké výnosy rostou. Poptávka je mírně vyšší po dolaru, který tak sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje kolem 1,1900 EURUSD. Měny regionu mírně ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Dolar se ocitá pod tlakem

Americký dolar pokračuje ve své korekci vůči většině svých hlavních protějšků na pozadí obav, že zpomalení globálního růstu povede k pozdějšímu zvyšování úrokových sazeb americkým Federálním rezervním systémem.

„Americká měna se ocitne pod výprodejním tlakem přinejmenším do příštího zasedání Fedu,“ řekl Ray Attril, měnový stratég Australia Bank. V případě, že budeme svědky kombinace slabého HDP a průmyslové výroby v Číně, by propad dolaru mohl akcelerovat,“ uvedl před zmíněnými daty.

Čínská ekonomika je nejpomalejší za 5,5 roku

Dolar se pohybuje na úrovni 1,28274 dolaru za euro a je na dobré cestě k překonání svých měsíčních minim na 1,28856. Japonský jen dnes posiluje vůči americké měně na 106,383 jenu za dolar a to zejména kvůli zvýšené poptávce po bezpečných aktivech. Česká koruna pokračuje ve svém propadu vůči euru na 27,5891. Vůči dolaru se obchoduje na téměř nezměněné úrovni 21,503.

Z dlouhodobějšího hlediska se však dolar stále ocitá v býčím módu. „Myslíme, že je stále možné, že Fed začne se zvyšováním svých úrokových sazeb v první polovině příštího roku,“ řekl Yurijo Goto, měnový stratég firmy Nomura.

Newsletter