Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

Doležal (Keboola): EET měla běžet na blockchainu

Elektronická evidence tržeb (EET) měla běžet na blockchainu. Pokud bychom využili technologii blockchainu v přesouvání dat ve státní správě, byl by to skokový posun kupředu a předběhli bychom další ekonomiky. Vnímám to jako promarněnou příležitost, říká pro server Roklen24 Pavel Doležal z Keboola. Jaká budoucnost čeká blockchain v České republice? A jak to vidí s bitcoinem?

EET byla v ostrém provozu spuštěna 1. prosince loňského roku pro hotely a restaurace. Ode dneška musí tržby evidovat i firmy a podnikatelé ve velkoobchodu a maloobchodu včetně obchodníků s auty a náhradními díly na ně.

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že ceny jídel, nealkoholických nápojů a točeného piva v restauracích vzrostly z listopadu na prosinec loňského roku zhruba o tři procenta. Při cenách jídel jde o několikakorunové rozdíly, u půllitru piva o 80 haléřů.

Newsletter