Dollar General bojuje o Family Dollar Stores u jejích akcionářů

Americký diskontní řetězec Dollar General předložil nabídku na převzetí konkurenční společnosti Family Dollar Stores přímo jejím akcionářům. S nepřátelskou podobou nabídky přišel poté, co vedení Family Dollar minulý týden opětovně odmítlo žádost o návrhu jednat a firmu prodat za 9,1 miliardy dolarů.

Dollar General oznámil veřejnou nabídku na odkoupení všech akcií Family Dollar po 80 dolarech za kus. Je to stejná cena, jakou firma předložila vedení Family Dollar před týdnem, kdy ji mírně zvýšila z původní srpnové hodnoty 78,50 USD.

Family Dollar se nechala slyšet, že ani zlepšená nabídka nevyřešila možné námitky regulátorů a ti souhlas pravděpodobně nedají. Dollar General se v nabídce zavázala, že aby dohod s regulátory dosáhla, je ochotna obětovat až 1500 prodejen. Navíc nabídla konkurentovi odškodné 500 milionů dolarů v případě neschválení transakce.

„Nyní se může zahájit proces antimonopolního přezkoumání nabídky a my budeme mít příležitost předložit naši pozici přímo komisi pro korporátní fúze a akvizice FTC,“ uvedl dle Reuters šéf Dollar General Rick Dreiling.

Vedení Family Dollar nadále podporuje nižší návrh na převzetí od společnosti Dollar Tree. Ta koncem července nabídla za firmu 8,5 miliardy dolarů a podle Family Dollar má její nabídka větší šanci na schválení u regulačních úřadů.

Family Dollar se dostala do finančních potíží, kvůli nimž zavírala prodejny a snižovala ceny. Jeden z jejích velkých akcionářů, kterým se stal známý „predátorský“ investor Carl Icahn, vyzval v červnu vedení Family Dollar vyzval, aby nabídlo firmu k prodeji.

Hlučný investor Icahn odhalil největší podíl ve Family Dollar. Akcie sílí o 14 %

Obří diskontní akvizice posílá vzhůru akcie Dollar Tree i Family Dollar

Sítě menších diskontních prodejen ve Spojených státech čelí rostoucí konkurenci ze strany provozovatelů velkých supermarketů a hypermarketů, jako je Wal-Mart Stores nebo Kroger. Ty se snaží nabídkou levnějšího zboží přilákat více zákazníků s nízkými příjmy.

Family Dollar znovu odráží návrh Dollar General

Newsletter