DoToho! UA: Jak pražský hub Opero pomáhá ukrajinským podnikatelům

Daria Kulachek, zdroj: Daria Kulachek

Začít podnikat není snadné. Ještě složitější je ale začít byznys v jiné zemi, kde neznáte jazyk a místní zvyky. Do takové situace se (nejen) u nás dostalo mnoho Ukrajinců prchajících před válkou. I když loni v Česku začalo dle ministra práce Mariana Jurečky podnikat 8514 Ukrajinců, nemálo dalších se zatím do vlastní podnikatelské činnosti nepustilo. Právě jim chce nově pomoci program DoToho! UA, za kterým stojí pražský byznys hub Opero.

Roklen24 vám v příštích týdnech přinese video rozhovory s ukrajinskými podnikatelkami-účastnicemi tohoto programu. Pomáhá jim v tom Daria Kulachek, projektová manažerka tohoto programu. Daria se v minulosti zúčastnila DoToho! (tehdy ještě bez ukrajinské varianty) jako mentee s rodinnou pekárnou Defidu.

Jistě nepřekvapí, že se DoToho! UA (z)účastní hlavně ženy, protože ukrajinští muži ve věku 18-60 let mají kvůli ruské agresi zakázáno vycestovat ze země. Díky tomu jeho účastníci hledají poradenství především v sektoru služeb. DoToho! UA se ale do budoucnosti nechce omezovat jen výhradně na podnikání, mezi svoje obecnější cíle řadí i budování komunity. Jak dlouho trvá účast v tomto programu? Jakou inspiraci nám můžou ukrajinští podnikatelé přinést? Podívejte se na video rozhovor (2:46, s titulky) s Dariou Kulachek.

Zdroj: Roklen, DoToho! 

Mentoringový program DoToho! UA si klade za cíl pomoci nastartovat podnikání v Česku. Jeho účastníci dostanou k dispozici „buddyho“, který jim pomůže s rozjezdem vlastního podnikání. Za programem DoToho stojí Mastercard Strive Czechia a Nadace CARE.

Zdroj: Roklen, DoToho! 

Newsletter