Dow Jones v nejdelší ztrátové sérii za tři měsíce

Po prudkém sesunu v úvodu obchodního dne zaznamenaly americké akcie v závěru obchodní seance nárůst po oživení ropy. Výprodej začal již před oficiálním zahájením obchodováním kvůli překvapivě slabým maloobchodním prodejům v prosinci, které zpochybňují tempo hospodářského růstu.

Béžová kniha Fedu: Neklid nad ropou a výdaji spotřebitelů

Překvapivě slabé hospodářské výsledky zaznamenal i bankovní gigant JP Morgan Chase & Co, reputaci úvodu bankovních reportů o něco spravila Wells Fargo.

Zklamání na úvod: JPMorgan pod tíhou sporů a slabšího tradingu

Nejcennější americká banka a Buffettova investice zvedla zisk

Hlavní index S&P 500 oslabil o 0,58 %, kde osm z deseti oborů zakončilo níže. Finance a základní materiály vedly ztráty. Energetický sektor výrazně propadl až o dvě procenta, nicméně v závěru tyto ztráty díky obratu na cenách ropy smazal a zakončil v plusu. Technologický index Nasdaq odepsal 0,48 %.

Dnešní výprodej je podle Josepha Saluzziho, spoluzakladatele společnosti Themis Trading, spjatý s nervozitou ohledně propadu cen mědi a horších maloobchodních dat. Dále dodal, že pokud se častěji objevují návraty, které pokračují již od října, obvykle to signalizuje, že je prudší korekce na pořadu dne. 

Newsletter