Dow Jonesův index amerických akcií pokořil 18.000 bodů

Americké akcie dnes posílily, Dow Jonesův index se tak poprvé od loňského července dostal nad hranici 18.000 bodů. Vzhůru zamířily například akcie ropných společností, výrobce hraček Hasbro či mediální a filmové firmy Walt Disney.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 0,60 procenta a uzavřel na 18.004,16 bodu. Širší index S&P 500 stoupl o 0,65 procenta na 2094,34 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil o 0,44 procenta na 4960,02 bodu.

Akcie největší veřejně obchodované ropné společnosti světa Exxon Mobil posílily zhruba o procento, její konkurent Chevron si připsal 1,5 procenta. Ceny ropy zahájily dnešní obchodování prudkým poklesem, protože velké těžařské země se v neděli nedokázaly dohodnout na zmrazení produkce. Ropa však nakonec většinu ztrát smazala, a to mimo jiné kvůli stávce v kuvajtském ropném průmyslu.

Dauhá komplex aneb co bude dál – propad, nebo růst?

Cena akcií firmy Disney stoupla zhruba o tři procenta díky úspěšnému vstupu nového filmu Kniha džunglí do kin. Akcie společnosti Hasbro zamířily vzhůru poté, co čtvrtletní výsledky podniku překonaly očekávání analytiků.

Na devizovém trhu dolar mírně oslabil vůči euru. Jednotnou evropskou měnu podpořilo očekávání, že Evropská centrální banka (ECB) na svém čtvrtečním zasedání nepřikročí k dalšímu snížení úrokových sazeb. V závěru obchodování v New Yorku se euro prodávalo za 1,1312 USD.

Newsletter