Drony jako průlom v americkém energetickém průmyslu

Zavedením nových technologií ve snaze zvýšit produkci a bezpečnost a zároveň snížit náklady, pokračuje energetický průmysl ve svém pochodu kupředu. Poslední příklad tohoto trendu pochází z ropných polí na Aljašce. Na začátku června ropná firma BP obdržela vůbec první povolení provozovat ve Spojených státech ve velkém měřítku komerční bezpilotní operace.

Drony, jež budou používány společností BP, jsou 4 stopy a 7 palců dlouhé, mají 9stopové rozpětí křídel a váží necelých 6 kilogramů. Více než cokoli jiného, ​​jsou si velmi podobné s modely letadel. Ve skutečnosti, stejně jako letadlo na ovládání, s kterým si dítě hraje na dvorku, také drony jsou operovány ručně.

Lepší v každém směru

Po nedávném uzavření pětileté dohody na výrobu dronů je jejich hlavním výrobcem a dodavatelem pro BP společnost s názvem AeroVironment (AVAV). BP drony budou sbírat data a produkovat 3-D mapy ze vzdálené Prudhoe Bay oblasti, jedné z největších severoamerických ropných polí.

Použití dron technologie představuje velký průlom pro ropný průmysl, a to zejména v oblasti Arktidy, kde musí společnosti monitorovat ropovody v drsném počasí pod bodem mrazu. Podle představitelů BP drony umožní společnosti působit „efektivněji, bezpečněji a za nižší cenu“. Mimo to, drony umožní sbírat mnohem více dat, než umožňovala do této doby aktuální posádková letadla.

Zářná budoucnost pro drony

Jakmile bude dron technologie plně realizována na Aljašce, s jistotou bude použita v energetickém průmyslu v jiných vzdálených místech, a to jak na pevnině tak i na moři. To lze brát jako velmi pozitivní zprávu pro jedinou čistě zaměřenou firmu na výrobu dronů – AeroVironment.

Klíčovým bodem, který je potřeba zdůraznit, je, že AeroVironment je již teď ziskovou společností. V posledním čtvrtletí činil čistý zisk společnosti $ 0,49 na akcii, což bylo výrazně nad odhady analytiků ve výši $ 0,19 na akcii. Zatím většina zisku společnosti pocházela z bezpilotních letounů prodaných jejímu největšímu zákazníkovi, americké armádě. To se však v příštích několika letech s velkou pravděpodobností změní a to hlavně díky energetickému průmyslu, který se stává stále důležitějším zákazníkem pro AVAV.

V případě tedy, že hledáte firmu v novém, rychle rostoucím technologickém sektoru, AeroVironment by mohla být tou správnou volbou k investici.

Newsletter