Erste před čísly silnější, KB a ČEZ ale „nepřeprala“

Pražská burza se dnes po většinu dne držela poblíž včerejších závěrečných hodnot, aby index PX nakonec uzavřel čtvrtek s nepatrnou ztrátou tří setin procenta. Energetický ČEZ odevzdával část včerejších zisků a zakončil s bilancí -0,45 %. Titul příliš nereagoval na zprávu, že ČR by mohla z rozhodnutí evropských soudů vracet miliardy z daně na bezplatné emisní povolenky. ČEZ již požádal o vrácení celkem 5,3 mld. korun, případné rozhodnutí o vrácení by bylo pro titul pozitivní.

Erste ve 4Q: Dokončený úklid, roční ztráta 1,5 mld. eur?

Nejvíc z pražských blue-chips ztrácela Komerční banka, která odepsala 1,9 %, a spolu s ČEZem zajistila téměř veškerý zobchodovaný objem. Naopak o 0,85 % posílila Erste Bank, která zítra před otevřením trhu zveřejní výsledky za 4Q a celý loňský rok. Dařilo se také mediální CETV či pojišťovně VIG, které rostly o 2 % resp. 1 % na nízkém objemu.

Bude ČR vracet miliardy ze zdanění povolenek? (+ komentář k ČEZ)

Evropské burzy dnes rostou, německý DAX před závěrem připisuje 0,8 %, Wall Street zůstává v blízkosti historických maxim. Koruna je bezmála o 2 % silnější vůči dolaru (obchoduje se u 24,60 USDCZK), což je výsledek razantně posilujícího dolaru vůči euru po sadě amerických makrodat.

Newsletter