Americké výnosy i po slabé aukci 7letého bondu klesly. Dolar oslabila vinou komentářů z Fedu nad 1,1000 za euro. Měnám regionu pomohl slabý dolar a pokles výnosů. Koruna pod 24,30 za euro.

Euro zaznamenává nejdelší sekvenci ztrát za posledních 10 let

Euro je blízko sedmi po sobě jdoucím týdnům ztrát, nejdelšímu úseku za více než deset let. Ekonomové předpovídají, že dnešní údaje přinesou další zpomalení růstu spotřebitelských cen v eurozóně.

Euro je v tomto měsíci blízko poklesu vůči všem krom jedné ze svých 16 hlavních protějšků. Prezident ECB Mario Draghi řekl 22. srpna, že inflační očekávání v eurozóně klesla, což podněcuje spekulace, že ECB přistoupí k dalšímu měnovému stimulu. Jen obchoduje 0,2 procenta od svých týdenních maxim, poté co napětí mezi Ruskem a Ukrajinou vyvolává poptávku po bezpečném přístavu.  

„Trh se zaměřuje na údaje o CPI,“ řekl Tomohito Katagiri, analytik tokijské obchodní společnosti. „Pokud budeme schopni potvrdit zpomalení inflace v Evropě, bude euro nadále klesat v očekávání oznámení měnového stimulu ECB v příštím týdnu.“

Euro se obchoduje za 1,31701 dolaru, poté co ztratilo již 0,6 procenta v tomto týdnu a téměř 1,7 procenta v tomto měsíci. Jen je stabilní, momentálně na úrovni 103,806 jenu za dolar. Japonská měna mimo jiné obchoduje na 136,753 jenu za euro. Česká koruna stále slábne. Měnový kurz české koruny vůči americkému dolaru je momentálně nad hranicí 21,00 Kč za dolar, konkrétně na 21,10 koruny za dolar. Vůči euru se česká koruna obchoduje v kurzu 27,802 korun za euro.

Americké trhy budou 1. září uzavřeny z důvodu svátku Labor Day.

Newsletter