Euro zůstává před ECB pod prodejním tlakem

Uzavírání krátkých pozic pomohlo dolaru vzrůst na týdenní maxima vůči jenu poté, co hospodářské údaje z Číny ukázaly na rychlejší růst, než se obecně očekávalo. Momentální kurz jenu vůči dolaru se pohybuje poblíž úrovně 118,25 jenu za dolar. Růst v Číně za poslední kvartál byl nicméně nejpomalejší od globální finanční krize, což znovu rozvířilo spekulace o zpomalení globálního ekonomického růstu.

Euro nadále zůstává pod prodejním tlakem před čtvrtečním zasedání Evropské centrální banky, od kterého trh hromadně očekává spuštění programu kvantitativního uvolňování. Vůči dolaru obchoduje euro na úrovni 1,5822, stále na dosah svých více jak 11letých minim 1,14595 z minulého týdne.

Podle zdrojů Reuters ECB přistoupí ke spuštění hybridního programu, jenž bude zahrnovat odkupy dluhopisů a zároveň rozprostírat riziko napříč eurozónou. Objem programu by měl být podle těchto zdrojů limitovaný na 500 miliard euro.

„Očekáváme, že ECB při nadcházejícím zasedání oznámí odstartování programu odkupu dluhopisů a odporučujeme zůstat short na EURUSD a EURGBP,“ napsal měnový stratég z investiční banky Barclays v poznámce pro investory.

Na velikosti záleží

ECB ve čtvrtek oznámí start nákupů státních dluhopisů, čeká Hollande

Česká koruna pokračuje v nevýrazných pohybech, jak vůči dolaru na 24,044 korun za dolar tak vůči euru na aktuálních 27,877 koruny za euro.

Newsletter