Dnes v 18:40 vystoupí guvernér Fedu Powell. Střední a delší výnosy US bondů klesají. Dolar v zisku krátce otestoval úroveň 1,0700 za euro. Měny regionu včera oslabily. Koruna se posunula nad 23,85 za euro, dnes mírně sílí pod tuto hranici.

Eva Hlavsová (Fondee): Na svou budoucnost se musíme začít připravovat už teď!

Foto zdroj: SWC, Fondee

Lepší se to, ale pořád to není ono. Spousta Čechů stále „investuje“ své peníze do spořicích účtů, kde jim je znehodnotí inflace. I proto se Eva Hlavsová po letech strávených v Londýně rozhodla se svým manželem Janem spustit Fondee. Tento ojedinělý investiční nástroj umožňuje vložit peněžní prostředky do širokého portfolia Exchange Traded Funds (ETFs). Potenciální investor si na webu Fondee vyplní investiční dotazník a dostane doporučení na konkrétní mix ETFs podle svého investičního profilu.

Podle Evy Hlavsové je třeba uvažovat dlouhodobě. Přechod do penze bude pro mnoho lidí znamenat finanční šok, na který by se měli připravovat co nejdříve. Investování nabízí nejlepší způsob. I když se trhy občas propadnou, nakonec se vždy vrátí k růstu.

Budoucnost hraje v komunikaci Fondee zásadní roli. I proto sáhlo k neotřelé marketingové kampani, ve které lidem na ulici nabízí noviny z roku 2050. Čtenáři si v nich můžou přečíst recenzi na iPhone 41 nebo o zdražení cvrččí mouky.

Věděli jste, že Fondee není Evinou první podnikatelskou příležitostí? O té první, ještě při studiích, si můžete poslechnout na závěr anglicky mluveného podcastu vedený Kateřinou Syslovou ze Startup World Cup & Summit.

Co v podcastu mimo jiné zaznělo?

2:30 – Chtěli jsme uvést investiční alternativu vůči bankám a finančním poradcům, kteří trhu dominovali. Naší vizí bylo představit jednoduchým jazykem produkt s nízkými poplatky.

10:50 – Klientský servis si vyžaduje velkou pozornost. Eva proto trávila první měsíce telefonickou komunikací s potenciálními klienty, kteří z nějakého důvodu nedokončili svou registraci na webu Fondee. Dnes už na to nemá čas, ale kontakt s klienty jí schází.

18:00 – V Česku stále kolem investování přetrvává spousta mýtů. I kvůli nim se hlavně ženám moc investovat nechce. Obávají se své nezkušenosti a nízkého sebevědomí. Fondee jim chce pomoci tento ostych překonat.

22:15 – Jaká bude budoucnost kryptoměn? Digitální aktiva si hledají cestu i k retailovému investorovi. Určitě ale nejsou vhodná pro každého kvůli své vysoké rizikovosti.

26:00 – Fondee vybralo od investorů 25 milionů korun. Využije je na vývoj produktu, mimo jiné na aplikaci, a expanzi do zahraničí. Už teď se zabydluje na Slovensku a chystá se proniknout do regionu střední a východní Evropy.

Tato epizoda je součástí série podcastů k Startup World Cup and Summit. Finále této soutěže proběhlo 6. října 2021. Vítězem se stal český startup Tatum Blockchain Services, který se soustředí na rozvoj aplikací na technologii blockchain.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter