Evropa hledá směr, Orco padá po výsledcích

Evropské akciové trhy po včerejším poklesu prozatím přešlapují na místě a víceméně nereagují na dopolední evropská makrodata týkající se inflace, jež by měla být vodítkem pro zasedání ECB v příštím týdnu.

Ranní zhruba 0,5procentní zisky indexy neudržely a například německý DAX se aktuálně dostává mírně do červených čísel. K negativnímu sentimentu přispívá i propad na ruském indexu, který navazuje na včerejší pokles a aktuálně ztrácí 1,9 %.

Dopolední data týkající se inflace v eurozóně víceméně nepřinesla žádné překvapení, když informovala o zpomalení růstu cenové hladiny na 0,3 % z 0,4 % v červenci. Inflace tak dlouhodobě výrazně zaostává za cílem ECB na úrovni 2 % a investoři tak budou pozorně sledovat nadcházející zasedání.

Obavy z dalšího poklesu inflace v eurozóně potvrzeny, nezaměstnanost stagnuje

Během odpoledne vyšla data ze zámoří týkající se osobní spotřeby a příjmu. Spotřebitelské výdaje překvapily prvním poklesem za šest měsíců, konkrétně o 0,1 % při očekávaném růstu o 0,2 %. Osobní příjmy vykázaly růst o 0,2 % při očekávání 0,3 %.

Peněženky Američanů jsou zavřené. Výdaje poprvé za půlrok klesly

V kladných číslech se prozatím drží akcie na pražské burze, které při objemu ve výši 425 mil. Kč rostou o 0,2 %. Částečnou korekcí včerejšího poklesu si prochází ČEZ, Erste a Komerční banka. Report výsledků má za sebou realitní společnost Orco, která včera po uzavření trhu oznámila výsledky za 1H 2014. Došlo k prudkému poklesu tržeb o 76 % na 17 mil. EUR a provozní ztráta dosáhla 24 mil. EUR. Titul aktuálně ztrácí 6,32 % a obchoduje se poblíž 12,6 Kč.  

Orco je ve ztrátě 63 milionů eur, tržby klesly pod polovinu. Z GSG je CPI

Newsletter