Evropa i Praha se v průběhu dne posouvaly do červeného. Ryanair +4 %

Evropské akcie během pondělní seance obchodovaly dlouho smíšeně, odpoledne jim ale přináší ztráty. Investoři vyčkávají na další korporátní výsledky, stejně jako na další zprávy o vývoji na Ukrajině či v pásmu Gazy. Německý DAX postupně nabral až 1% ztrátu, britský a francouzský index FTSE a CAC odepisují kolem 0,3 procenta.

Z vybraných titulů se v Evropě daří akciím irského dopravce Ryanair, který po reportu výsledků a zvýšeném výhledu hospodaření roste o 4 procenta.

V 15:45 byl zveřejněn index nákupních manažerů Markit za červenec ve Spojených státech, který ukázal meziměsíčně na stabilitu při očekávaném zhoršení, v 16:00 ale pak prodeje starších domů ukázaly nečekaný pokles po předchozích růstových měsících. Americké indexy tak nyní odepisují v rozmezí 0,4 až 0,8 procenta. Dravě rostou akcie Dollar Tree a Family Dollar po oznámeném převzetí první společnosti druhou.

Rozjednané prodeje domů v USA v červnu ztratily sílu dále růst

Obří diskontní akvizice posílá vzhůru akcie Dollar Tree i Family Dollar

Ryanair zvedl zisk o 152 % a čeká lepší celý rok

Za podprůměrné aktivity se obchodují akcie na pražské burze, kdy objem obchodů dosáhl 0,26 milionu korun. Mírný růst uhájily akcie ČEZu a Komerční banky (v obou případech kolem 0,3 %). Naopak oddechový čas si po růstu z minulého týdne vybírá rakouská Erste Bank, která ztrácí 1,9 procenta a končí u 530 Kč za akcii. Ztrátu o jednoho procenta a 267 Kč registruje O2, bezmála 4 % k 3,75 Kč odepsalo NWR, 1,5 % po boku Erste pojišťovací titul VIG, dvě procenta Orco.

Newsletter