Evropa ve fintechu zaostávala. Teď to dohání

Oblast plateb je v současnosti největším trendem fintechu. Evropa v něm ale má stále co dohánět, v mezinárodním měřítku je Asie ve fintechu stále napřed. Fintechovou revoluci chce v Česku vést Expobank CZ, která v novém projektu umožňuje investovat do crowdfundingu, kryptoměn, ale i drahých kovů. Serveru Roklen24 to video rozhovoru řekl člen představenstva Expobank CZ Sridhar Cadambi.

Jak Expobank vnímá fintech?

Fintech je v dnešním světě velmi důležité téma. Když se podíváte na mezinárodní spektrum, tak si myslím, že Asie je velmi penetrovaná. Evropa trochu zaostává a teď to dohání. My v Expobank rozhodně chceme vést tuto revoluci. Snažíme se digitalizovat naše služby, vymýšlet nové produkty pro naše klienty a integrovat důkladně naše systémy a přijít s lepšími produkty a službami pro naše klienty.

Jaké jsou současné trendy fintechu v bankovnictví?

Nejrozšířenější jsou trendy jsou v oblasti plateb. Takže platby, nákup a prodej investičních služeb, kryptoměny, blockchain. Ale v Expobank CZ se taky chceme zaměřit na analýzu kvalitních dat, abychom mohli přijít s lepšími produkty pro naše zákazníky.

Jaké novinky chystá Expobank?

V oblasti fintechu připravujeme hodně novinek. Spustili jsme projekt “Banka jako platforma”, kde klienti mohou nakupovat kryptoměny, investovat do drahých kovů z České mincovny a podílet se na crowdfundingu. Jednáme s dalšími partnery z fintechu a chystáme rozšíření o další velmi inovativní produkty a služby.

 

Newsletter