Evropa vyčkává na signály z Fedu, Praze a Erste se konečně daří růst

Evropské akciové trhy během středeční seance obchodují smíšeně. Zatímco německý DAX se snaží držet poblíž zelené nuly, francouzský CAC 40 ztrácí zhruba 0,1 % a britský FTSE 100 klesá o 0,6%. Investoři vyčkávají na večerní záznam z červnového zasedání měnového výboru Fedu. Budou se sledovat především zprávy týkající se inflace, která by měla být hlavním vodítkem resp. indikací pro budoucí možný růst sazeb.

Z jednotlivých zástupců největší ztráty registruje pojišťovací titul Admiral Group klesající o 6 %, obdobně je na tom Aviva, která ztrácí 3,6 % a Legal & General Group klesající o 1,2 %.

Po včerejším propadu naopak konsoliduje letecký dopravce Air France-KLM růstem o 0,9 %, daří se i Deutsche Lufthansa, která roste o 1,3 % a EasyJet o 3 %.

Pražská burza se během dneška konečně dokázala vymanit z prodejního tlaku. Zisk si tak připisují akcie rakouské Erste, které se dostaly až k denním maximům u 520 Kč a aktuálně si připisují přes 2 %, když se obchodují u 513 Kč. V červených číslech se opět drží Komerční banka, která se obchoduje u 4 450 Kč.  Zisky si připisuje ČEZ a O2. Celkový objem na trhu zatím dosahuje 420 mil. Kč.

Newsletter