Evropské akcie kolísaly na smíšených zprávách. Zítra ECB

Z evropské ekonomiky dnes přišly protichůdné zprávy. Maloobchodní prodeje se v lednu vyšplhaly o 1,1 %, nárůst byl o 0,9 % svižnější proti očekáváním analytiků.  Na druhou stranu jsme viděli horší data v podobě indexů nákupních manažerů (PMI) ve Španělsku (56,2 bodu) a Itálii (50 bodu).

Firmy v eurozóně jsou aktivnější. „ECB, slabé euro i menší strach“

Evropské akcie rostly, přičemž index Stoxx Europe 600 o 0,76 %, německý DAX dokonce o necelé procento +0,98 %, francouzský CAC +0,99 %, britský FTSE +0,44 %.

Po finančních výsledcích prudce poklesla společnost Fresnillo Plc -8,46 %. Nedařilo se ani Henkel AG -0,82 %, když vykázala pokles čtvrtletního zisku.

Na druhou stranu akcie Standard Chartered Plc +5,11 % přidal přes pět procent, poté co banka uvedla, že hodlá zachovat úroveň základního kapitálu. ITV Plc se vyšplhala +5,73 %, když společnost na televizní vysílání vyplatí akcionářům mimořádnou 6,25% dividendu.

Deutsche Telekom +2,67 % přidal téměř tři procenta, když investiční banka Barclays řekla, že společnost je stále top v odvětví telekomunikací.

Klíčovou událostí zítřejšího den bude měnové jednání ECB. V březnu má ECB spustit rozsáhlé odkupy aktiv a trh bude sledovat zejména slova Maria Draghiho v tomto směru.

O QE se nebojte, ECB si poradí. Detaily ve čtvrtek?

Newsletter