Evropské akcie rostly, TNT +28 % na převzetí konkurentem FedEx

Evropské akcie přijaly akvizici TNT Express a FedEx pozitivně, nadto úterní seanci vyšperkovala příznivá data z eurozóny. Hlavní index Stoxx Europe vzrostl o 1,64 %, dařilo se i ropě a zemnímu plynu +4,18 %, nárůst ropy pak +1,67 %. Tento krok přišel částečně po vyblednutí obav, že padne předběžná dohoda o iránském jaderném programu. Britský index FTSE 100 vzrostl o 1,88 %, německý index DAX +1,3 %.

Akcie TNT Express +28,13 % byly v centru pozornosti poté, co akvizici společnosti oznámil konkurent FedEx +2,75 % za 4,8 miliardy eur.

Francouzský CAC 40 připsal 1,52 %, dařilo se v Paříži akciím Vivendi SA +1,23 %, když mediální konglomerát potvrdil, že chce koupit Dailymotion.

Zítra se dozvíme nové zprávy z americké centrální banky Fed. Pravděpodobně se bude pohybovat v oblasti zvyšování úrokových sazeb pomaleji než se očekávalo kvůli zklamání z nejnovějších dat z amerického trhu práce. William Dudley pak v pondělí navrhl, aby Fed nezvyšoval úrokové sazby nejméně do září.

Z makrodat v Evropě jsme se dozvěděli kompozitní index nákupních manažerů v eurozóně, který rostl na 54 bodů proti 53,3 v únoru. Činnost v odvětví výroby a služeb se zvýšila nejrychleji za téměř rok.

Newsletter