Dolar po včerejším poklesu amerických výnosů z titulu inflačního nepřekvapení oslabil. Dnes ráno tlaky na slabší americkou měnu pokračují. V rámci regionu z oslabení dolaru nejvíce profitovala koruna, která posílila k 25,90 za euro. Ohledně pokračujících zisků jsem opatrní. Rezistenci vidíme na úrovni 25,80 za euro.

Evropské trhy hájí zisky, Praha pokles mírní

Středeční seance na evropských trzích aktuálně probíhá mírně v kladných hodnotách, když se indexům podařilo dostat z dopoledních ztrát, jež dosahovaly více jak 0,5 %. Index DAX aktuálně mírně roste a připisuje si 0,1 %, lépe si vede francouzský index, který roste o 0,5 % a v červeném teritoriu se stále drží britský FTSE.

Dopolední makrodata z Německa přinesla opět menší negativní překvapení, kdy index podnikatelské důvěry IFO za září poklesl na 104,7 b. při očekávání ve výši 105,8 b.

Německé firmy věří ekonomice méně. 5 měsíců v řadě

Po propadech z minulých seancích se situace prozatím uklidnila jak na rakouském bankovním titulu Raiffeisen, který se po včerejším 10 % propadu v návaznosti na snížený výhled stabilizuje u 17,8 EUR úrovně. Obdobná situace panuje i na britském maloobchodní řetězci Tesco, který za poslední 3 obchodní seance ztrácí více jak 15 % po té, co společnost odhalila chyby v účetnictví, které vedly k nadhodnocení výhledu hospodaření.

Skupina Erste zvýšila odhad ztrát kvůli Maďarsku

Rakouská Raiffeisen spadne letos do ztráty. Především kvůli Ukrajině

Futures na zámořské index aktuálně indikují otevření s 0,3 % ziskem. Během odpoledne v 16:00 budou investoři sledovat tamní data z realitního trhu, týkající se výše nově prodaných domů.

Na pražské burze se po ranním poklesu situace uklidňuje. Poklesem si prošla rakouská Erste, která si došla otestovat ceny u 500 Kč za akcii. Titul se aktuálně vrací ke včerejším závěrečným cenám u 510 Kč a registruje tak pouze 0,3 % ztrátu. Nečekaným poklesem si prochází i Komerční banka, která v předchozích dnech i přes negativní sentiment rostla. Během včerejšího dne si dokonce došla otestovat resistenční úrovně těsně pod 5 100 Kč metou a během dneška titul propadá a aktuálně se obchoduje na dosah 4 900 Kč. Bez větších změn se obchoduje na akciích ČEZ, které se drží poblíž 648 Kč mety. Větší prodejní objednávka dále dusí akcie tabákové společnosti Philip Morris ČR. Titul ztrácí 1,2 % a obchoduje se u 10 160 Kč. Celkový objem obchodů dosahuje 290 mil. Kč. 

Newsletter