Dolar po odstoupení Bidena krátce oslabil k 1,0900 za euro. Část ztrát poté smazal. Americké výnosy klesají. Koruna se proti euru obchoduje bez výraznější změny pod 25,25. Proti dolaru krátce zpevnila pod 23,15.

Evropské trhy nabírají zisky, v Praze vede Komerční

Evropské akciové trhy si během úterní seance připisují výraznější zisky, když se investoři soustředí na korporátní data, především lepší výsledky hospodaření vybraných společností. Nově přijaté sankce ze strany EU a USA vůči Rusku tak na dnešní obchodování nemají téměř žádný vliv.

Deutsche Bank světlou výjimkou. Sází na dluhopisy

UBS snižuje náklady a posiluje zisk, za 300 mil. EUR urovná spor v Německu

Evropská unie přistoupila k třetímu kolu sankcí, jež by mělo zahrnovat omezení transakcí s ruskými největšími bankovními domy. Na rozšířeném seznamu jsou jednotlivci, spřízněné osoby i společnosti. Obdobný postup je v nejbližší době očekáván ze strany USA.

Z vybraných titulů klesá britský těžař BP o 1,6 % poté, co upozornil na možné dopady zmíněných sankcí do hospodaření společnosti.

EU připravila nové protiruské sankce. USA se připojí a viní Rusko z porušení jaderné dohody

Ostatní evropští zástupci se ale z větší části drží díky korporátním výsledkům v zelených číslech. Německý DAX navyšuje zisky na 0,8 %, francouzský CAC posiluje bezmála o procento a britský FTSE o 0,6 %.

Situace na pražské burze je obdobná, kdy si index PX připisuje 0,6 %. Daří se bankovním zástupcům v čele s Komerční bankou, která roste o 2,6 % nad 4 680 Kč. Erste hájí ceny o 0,6 % vyšší oproti včerejšímu závěru a bez větších změn se prozatím obchoduje na VIGu. O necelé 1 % klesá Telefonica, která se obchoduje u 265 Kč a situaci se tak snaží ještě zachránit ČEZ rostoucí o 0,7 %. Objem obchodů dosahuje prázdninových 228 mil. Kč. 

Newsletter