Expert na kryptoměny Jedlinský: Na investiční rady z Facebooku nedejte

Jakub Jedlinský, zdroj: Altlift

Jakub Jedlinský z fondu Altlift se věnuje kryptoměnám už více než deset let. Na investiční konferenci Global Investment Summit 2023 nám poskytl svůj aktuální pohled na trh s kryptoměnami. Jsme v medvědí, nebo býčí fázi trhu? A jak by měl ke kryptoměnám přistoupit začátečník? Podívejte se na video (2 min, s titulky).

Lednový nárůst je z historického hlediska podle Jakuba překvapivý. S ohledem na to, že loni jsme na kryptu zažili hodně katastrof, by ale mohlo jít o signál, že investoři přijali Bitcoin jako třídu aktiv, do které se vyplatí dlouhodobě investovat.  I proto ceny nespadla pod 16 tisíc dolarů, uvedl Jedlinský. Začátečníci uvažující o vstupu na kryptoměnový trh by měli začít s hardwarovou peněženkou, a rozhodně by neměli investovat na základě doporučení na Facebooku, uzavřel.

Ing. Mgr. Jakub Jedlinský Ph.D. vyučuje o měnových systémech se zaměřením na alternativní měny na VŠE. Od roku 2013 se věnuje problematice kryptoměn jako makroekonom a investor. Na toto téma přednáší rovněž mimo akademické prostředí a spolupracuje se soukromým sektorem. Je spoluzakladatelem společnosti Altlift s.r.o., která se zabývá krypto poradenstvím a aplikací DLT. Je rovněž technologickým expertem iniciativy Blockchain Republic. Má zkušenosti s nastavováním monetárních řešení v herních prostředích. Věnuje se testování fungování peněz pomocí konstrukce disekvilibriálních dynamických modelů, což se naučil během výzkumné stáže na Kingston University London pod vedením Prof. Stevea Keena.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter