Německý Ifo index ukázal větší zlepšení, než dosahoval konsensus trhu. Euro z dat nikterak výrazně neprofituje, obchoduje se nadále nad 1,1930 EURUSD. Měny regionu mírně sílí. Koruna se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny kolem 25,36 za euro.

Exšéf CIA varuje Trumpa: Pozor na tweety v Bílém domě!

Až se Donald Trump ujme funkce, měl by se dvakrát zamyslet nad tím, jestli je prospěšné užívání twitteru. Měl by to znovu zvážit, protože „vládnout ve 140 znacích je daleko těžší“. Televizi CNBC to řekl bývalý šéf CIA a Trumpův exporadce James Woolsey. Dodal ale, že mohou nastat situace, kdy může twitter sloužit jako efektivní platforma. 

„Dokud se Trump neujme úřadu, není pro něj užívání twitteru ani plus ani pohroma, dodal Woolsey. Trump bude 45. prezidentem USA inaugurován 20. ledna. 

Americká ústava už přežila mnoho testů. Přijít na to, co udělat s twitterem je ale úplně něco jiného. Zajištění bezpečnosti pro tweetujícího prezidenta bude vyžadovat jistou dávku kreativity. Není pochyb o tom, že Trump efektivně využíval twitter během své kampaně a že twitter možná bude v budoucnu využit jako efektivní pomůcka v budoucích volbách.

 

Newsletter