Faber: Akcie jsou extrémně přeprodané, čekám rally

Akcie jsou extrémně podhodnocené a já jsem přesvědčen, že mají před sebou rally. Uvedl to investor Marc Faber, proslulý svými medvědími předpověďmi pro další vývoj trhů. 

Vydavatel The Gloom, Doom & Boom Report v rozhovoru pro CNBC potvrdil své přesvědčení, že série špatných zpráv na začátku roku byla pouze začátkem dalších negativní událostí, které přijdou. V blízkém horizontu je ale překvapivě naladěn na býčí tón. „Trhy se během února staly extrémně podhodnocené a z této pozice můžeme očekávat relativně silnou rally,“ poznamenal Faber v rozhovoru pro CNBC. Index S&P 500 v únoru zakončil o 0,42 procenta níž, čímž prodloužil tříměsíční sérii ztrát, nejhorší od roku 2009. Dow Jones zakončil únor jen slabě výše, zhruba o 0,3 procenta.

 

 

Podle Fabera sentiment na akciovém trhu dostal v úvodu roku tvrdý úder a sektor ropy by mohl „snadno odskočit“ o 10 až 20 procent. „To by mohlo vést trh (index S&P 500) někam k úrovni 2050, ale nevidím nutně nová maxima. Pokud nastanou, bude se jich účastnit jen velmi málo titulů,“ dodal Faber.

Centrální bankéři u kormidla? Svět se zbláznil!

Ke globální a americké ekonomice poznamenal, že globální ekonomika výrazně zpomaluje a je jen velmi nepravděpodobně, že Spojené státy udrží lepší růstovou trajektorii tváří v tvář slabosti jinde.

Newsletter