Dolar zahajoval den slabší. Postupně ztráty umazává jak vůči euru, tak i v dolarovém indexu. Koruna spolu s polským zlotým navyšuje ztráty vůči euru. Patrně jde i o vliv koronavirové situace.

Faber: Zvýšení sazeb přichází ve špatný čas

Americká centrální banka Fed se chystá zvýšit sazby v nevhodnou dobu, alespoň tak tvrdí Marc Faber, redaktor Gloom, Boom & Doom Report. Na trzích dlouhodobý „medvěd“, známý jako „Dr. Doom“ tvrdí, že na rozdíl od dojmu, že se ekonomika ve Spojených státech a po celém světě pomalu zotavuje, naopak „globální ekonomika brzdí a mnoho zemí již v recesi jsou nebo se do ní brzy dostanou.“

 

Fed dnes zvedne sazby. A pak… Víme, jak vše proběhne

Posted by Roklen24 on Tuesday, 15 December 2015

 

Uprostřed tohoto náročného prostředí bude dnes Federální rezervní systém prezentovat své rozhodnutí o pohybu úrokových sazeb. Všeobecně se očekává, že Fed svou referenční sazbu zvýší o 0,25 procenta. Faber také zvýšení sazeb očekává, ale kvůli svému ekonomickému výhledu tvrdí, že „pokud ke zvýšení dojde, dojde k němu ve špatný čas.“ I výhled pro americké tituly podle něj nevypadá dobře. „Nemyslím si, že jsou americké akcie podle jakéhokoliv měřítka atraktivní. Jsou drahé a zisky jdou dolů a když už něco, nakonec budou vyšší úrokové sazby,“ řekl v úterý CNBC.

Jeho výhled pro americké akcie byl medvědí po mnoho let, ačkoli rostly. Na dotaz, kde vidí příležitost, Faber zamířil do Asie. Zmínil Vietnam, Kambodžu, Indii, Laos a Myanmar.

 

ANKETA: Americká centrální banka Fed dnes takřka po deseti letech zvýší sazby. Sází na to tři čtvrtiny světových…

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 16. prosinec 2015

Newsletter