Facebook, energetika, komodity. Americké akcie na rekordu

Akcie ve Spojených státech dnes uzavřely na novém rekordu. Trhy podpořily zisky energetických společností, producentů komodit a technologických firem v čele s akciemi sociální sítě Facebook. Index volatility či také strachu VIX klesl o bezmála 4 procenta.

Index Dow Jones stoupl o 88,76 bodu, tedy 0,47 procenta, na 18.956,69 bodu. Širší index Standard & Poor‘s posílil o 16,28 bodu, čili 0,75 procenta, na 2198,18 bodu. Index technologického trhu Nasdaq vzrostl o 47,35 bodu, neboli 0,89 procenta, na 5368,86 bodu.

Americké indexy posilují od amerických prezidentských voleb 8. listopadu. Investoři kupují hlavně akcie bank, zdravotnických a dalších společností, které by měly těžit z očekávané politiky nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Index energetických společností stoupl o více než dvě procenta na nejvyšší hodnotu za 16 měsíců. Přispěl k tomu růst cen ropy o téměř čtyři procenta v naději, že ropný kartel OPEC se příští týden dohodne na omezení těžby. Index producentů surovin vzrostl o jedno procento.

Technologický index od voleb klesl o 0,4 procenta, dnes však posílil, hlavně díky akciím Facebooku. Ten rostl v reakci na oznámení, že firma odkoupí vlastní akcie za šest miliard USD. Náladu v technologickém sektoru zlepšila také řada zpráv o fúzích a akvizicích.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter