Evropská inflace klesla více, než čekal trh. Dolar navýšil dnešní zisky pod 1,0950 za euro. Koruna se obchoduje zpět pod 24,30 za euro.

Facebook, Netflix, Uber. Jak přilákaly spotřebitele?

Facebook, Netflix, Uber. Zvykli jsme si o těchto firmách a dalších gigantech ze Silicon Valley uvažovat jako o technologických společnostech, technologie však nejsou klíčem k jejich úspěchu, upozorňuje investor Bill Reichert. Kdo by jen tak přespal na gauči u neznámých lidí někde v zahraničí? Anebo, kdo by naopak u sebe nechal přespat nějakého cizince? Díky společnosti Airbnb nám už dnes takové otázky přijdou jako zbytečné. Úspěch této a dalších firem dokazuje, že vytvoření atmosféry důvěry je pro spotřebitele klíčové.

Mimochodem, i když se to v dnešní době plné dezinformací nezdá, i Facebook vděčí za úspěch důvěře svých uživatelů. Když byl na začátku výhradně akademickou sítí, umožňoval registraci jen lidem s univerzitním emailem. Jeho uživatelé tak měli jistotu, že i ostatní pocházejí z akademického prostředí.

Poslechněte si anglický podcast Václava Pavlečky s Billem Reichertem. Jaké nástrahy například čekají B2B startupy? Případně proč nepřeceňovat chytrost? Venture kapitalista Reichert dokáže poskytnout užitečné tipy.

Tato epizoda je součástí série podcastů k Startup World Cup and Summit. Finále této soutěže proběhlo online 14. října. Vítězem se stal lucemburský startup HighSide, který se soustředí na ochranu dat a digitální identity. Neztratili se ani Češi, projekt 24 Vision Systems bral bronz.

Newsletter