Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Euro od rána proti dolaru posiluje. Blíží se k hranici 1,070 EURUSD, nicméně ta funguje jako silná rezistence.

Fake Art aneb Nikdy nekončící boj proti padělatelům

Tato epizoda podcastu SWC je trochu jiná než ostatní. Václav Pavlečka si tentokrát pozval Alicju Knast, generální ředitelku Národní galerie Praha, a Jiří Lauterkrance, restaurátora a spoluzakladatele InsightART.

Umění, téma, podcastu může být také zajímavou alternativou pro podnikatele. Především pro řešení nešvaru, mezi které patří napodobeniny slavných děl. Historie je plná příběhů o více či méně zdařilých napodobeninách, za které jejich noví majitelé vyplatili nemálo peněz. I zde platí, že se padělatelé snaží být o krok napřed před kurátory.

Národní galerie Praha dokonce připravuje výstavu Forgeries? Forgeries! Zaměřenou na falzifikáty v umění. Můžete se na ni přijít podívat od 19. listopadu.

Tato epizoda je součástí série podcastů Startup World Cup & Summit, evropského kontinentálního Finále, které proběhne 5. a 6. října 2021 v Praze. Vystoupí na něm řečníci světového formátu a startupy budou soutěžit o 500 000 dolarů a titul evropského šampiona.

Newsletter