Fed Wall Street nabudil. Alcoa je studenou sprchou

Vystřídá dnešní růst amerických akciových trhů, které nabudil záznam z jednání Fedu, páteční pokles po odkrytí kvartálních čísel hliníkárenského gigantu Alcoa? Dost možná. Výstřel do kvartální výsledkové sezóny amerických firem se tentokrát nepovedl.

Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 vystoupaly nad klíčové psychologické úrovně a Dow nad 17 tisíc bodů po zveřejnění zápisu ze zářijového jednání měnového výboru (FOMC) Fedu, který ukázal na těsnou debatu o zvýšení sazeb, ale také obavu o dopad zpomalení globální ekonomiky na tu americkou. Akcie se z úvodních ztrát probojovaly až do 1% zisků a uzavřely o DJIA a S&P 500 s +0,8 procenta, u Nasdaqu s +0,4 %.

3Q v USA ve znamení poklesu zisků. Vítězové a poražení? (+kalendář)

Podporou byly akcie Nike nebo IBM, zátěží naopak Apple, který odepsal 1,2 procenta. Biotechnologie odepisovaly až 3 procenta, ale takřka celou ztrátu vymazaly. Po zápisu z Fedu se nad 1,1300 EURUSD vydal hlavní měnový pár eurodolar, úrovně ale neudržel a dolar si bere své zisky zpět u hladiny 1,1270 EURUSD.

Po závěru amerického obchodování zazněl tentokrát špatně mířený výstřel americké výsledkové sezóny za třetí čtvrtletí roku. Klíčový hliníkář Alcoa, tradičně americké výsledky zahajující, přinesl zisk na akcii pouze 7 centů při očekávání analytiků 13 centů na akcii při tržbách 5,57 miliardy dolarů proti odhadům 5,65 miliardy dolarů. Odpovědí byl pokles akcií v prodlouženém obchodování o 4 procenta.

V září Alcoa oznámila rozdělení do dvou společností a dlouhodobý proces restrukturalizace, který má firmu učinit silnější, odolnější a lépe čelící konkurenci. Pod výsledky se ale podepsal především propad cen hliníku v rámci globálního poklesu cen komodit, vyvolaného zejména útlumem růstu čínské ekonomiky.

 

Roste napětí mezi Spojenými státy a Ruskem o údery v Sýrii. Jedním z projevů je růst cen ropy na maxima za pět týdnů

Posted by Roklen24 on 8. říjen 2015

 

Rodí se na americkém trhu s bydlením bublina mnohem horší, než byla ta před finanční krizí v roce 2006?

Posted by Roklen24 on 8. říjen 2015

Newsletter