Finančník Pavol Krúpa: Chci 30 % a víc, proto sázím na tyto akcie

Při nákupech akcií se orientujeme na firmy, kde je očekávaný výnos 30 procent a víc. V exkluzivním video rozhovoru to pro server Roklen24 uvedl finančník Pavol Krúpa. Na jaké české akcie sází? Možná je máte v portfoliu i vy.

„Na pražské burze jsou pro nás velmi zajímavé akcie Unipetrolu,“ uvedl slovenský finančník. Petrochemický holding je podle něj potenciálně velmi dobrá investice, vykázal výborné zisky. Upozornil ale na to, že Poláci z PKN Orlen se v Unipetrolu nechovají úplně korektně. Na poslední valné hromadě je proto varoval. Dal jim rok na to, aby se „vzpamatovali“ . Jinak by mohl začít používat aktivistický přístup.

Krúpa drží také akcie operátora O2, což byl podle jeho slov krásný ´deal´. Akcie O2 nyní drží jako portfoliovou dividendovou investici. Podotkl, že O2 je také investice PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Předpokládá, že PPF bude chtít O2 časem prodat. Manažeři tak budou dělat vše pro to, aby hospodařili korektně. Trh by měli podporovat.

Slovenský finančník má také procento akcií Vienna Insurance Group (VIG). Podle Krúpy je pozitivní letos očekávaný zisk před zdaněním ve výši 400 milionů eur. „VIG je výrazný možný ´target´pro nějakého strategického investora,“ míní zakladatel a předseda představenstva Arca Capital.

Jaký je jeho výhled na akciové trhy v letošním roce? Evropa může být trochu turbulentní, trh může padnout i o čtyři až šest procent. Proč by i kvůli tomu preferoval britské a americké akcie a jaká je jeho strategie? Všechny odpovědi naleznete v přiloženém video rozhovoru.

Miliardář Pavol Krúpa: OKD bude třeba zavřít

Newsletter