FinTech Daily: Banky se chystají na bitcoin

Bank of Amerika potichu zvyšuje limit pro mobilní transfery. Devět velkých bank pracuje s Bitcoin technologií ve finančním sektoru. PayPal v tichosti znovu přistoupila k online hraní. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Bank of Amerika potichu zvyšuje limit pro mobilní transfery

Zákazníci Bank of Amerika nyní mohou poslat více peněz pomocí mobilních plateb.

Banka v tichosti zvýšila dolarový limit mobilních peer-to-peer plateb z $1,000 na $2.500 bankou nazývaný Email/Mobile Transfer Network Service.

Banka take navýšila maximální objem převodů uskutečněných během jednoho dne z $3.000 na $5.000.

Vyšlo najevo, že zvýšení funguje od 25. srpna, ale není zatím jasné, jestli k podobnému kroku přistoupily i ostatní banky.

Devět velkých bank pracuje s Bitcoin technologií ve finančním sektoru

Několik velkých bank vytvořilo partnerství s newyorskou FinTech firmou R3 k přijetí databázového systému kryptoměny, který chtějí dále využívat ve finančním sektoru. Těchto devět velkých bank jako Goldman Sachs, JPMorgan Chase & Co, nebo Barclays se snaží s firmou R3 nastavit standardy a dojít ke shodě na základní architektuře, kterou tento sektor bude využívat. Očekává se, že další banky se budou chtít brzy připojit.

Pro finanční sektor je to velmi zajímavé právě pro to, co blockchain může nabídnout, hlavně ve snižování nákladů, které může pomoci snížit až o $10 – 13 miliard ročně. Už od začátku roku banky tuto technologii testují a Barclays, první velká banka přijímající bitcoiny dále pracuje na zjišťovaní přínosů při využívání této technologie.

PayPal v tichosti znovu přistoupila k online hraní

V minulých dnech začaly některé online gamblingové společnosti přijímat PayPal platby. Společnost o tom veřejně neinformovala a další informace jsou z její strany také velmi omezovány. Na rozdíl od ní o tom informovaly samy stránky.

Andy Frankenberger si například řekl, že PayPal nechtěl přitahovat pozornost, protože online hraní je vnímáno jako šedá zóna.

PayPal je možné využívat na zahraničních stránkách, ale je to poprvé od roku 2003, kdy s ním lze platit i na amerických. Do té doby byl nezávislou společností, ale když se v roce 2003 spojil s eBay z důvodů zvýšených regulací se z amerických stránek provozujících online hraní vytratil.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Archiv:

FinTech Daily 16. 9. 2015: Digitální ekosystém – budoucnost bank?

FinTech Daily 15. 9. 2015: Startup Stripe chce vylepšit mobilní nákupy​

FinTech Daily 14. 9. 2015: O jednom z nejnadějnějších odvětví roku 2015

FinTech Daily 11. 9. 2015: Android Pay a iPhone jako nová příležitost​

FinTech Daily 10. 9. 2015: iPhone na splátky, o Apple Pay ani slovo

FinTech Daily 9. 9. 2015:  Proč banky, jak je známe dnes, jednou vymizí?​

FinTech Daily 8. 9. 2015: Spustí rozvoj bankovnictví v Číně revoluci?​

FinTech Daily 7. 9. 2015: 4 trendy FinTech startupů

FinTech Daily 4. 9. 2015: FinTech na zakázku klientovi je na cestě

FinTech Daily 3. 9. 2015: Crowdcube dosáhla milníku stovky milionů liber

 

Newsletter