FinTech Daily: Buy button a one-touch platby

Buy button a one-touch platby. Samsung Pay expanduje. Vánoce i pro digitální platby. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Buy button a one-touch platby

Prodeje na mobilních zařízeních se jen za letošní rok odhadují na téměř 100 miliard dolarů a k tomu přispěly i inovace v podobě zpříjemnění a zjednodušení nákupu pro zákazníky.

Tlačítko „koupit“ koncem roku 2014 se objevovalo především na sítích jako je Twitter a Tumblr a umožňovalo nakoupit zboží bez dodatečného přesměrování na stránky obchodníka. Postupně se služba rozrostla i na další místa- Pinterest, Facebook, nebo YouTube. One-touch platby, tedy služby jako Apple Pay, Android Pay nebo PayPal fungují jako alternativa kreditních karet. Uživatelé mohou ukládat data kreditních karet a věrnostních programů do svého telefonu a poté využívat při fyzickém nákupu.

Podle PayPalu více než 10 milionů lidí využilo One Touch platbu a zpracovává každý měsíc miliony One Touch transakcí.

Elektronický obchod se každý rok rozrůstá a poslední data hovoří o růstu o 15 procent každým rokem a mobilní obchody o 30 % každý rok.

Samsung Pay expanduje

Již v příštím roce plánuje expanzi do Spojených států a dále rozšiřuje řadu telefonů s možností aplikace. Kromě vlajkových lodí jako Galaxy S6 Edge a Note 5 k zařízením na kterých bude služba dostupná přidá i levnější telefony ze svých řad.

Zatím se o novince vyjadřují jako o „online podpoře plateb“. Pokud tedy půjde o platby za zboží prostřednictvím mobilního webového prohlížeče stanou se přímou konkurencí PayPalu. Thomas Ko, generální ředitel Samsungu říká, že Samsung Pay bude nejvíc akceptovatelným mobilním platebním systémem ve Spojených státech. Tím získá výhodu před Apple Pay, nebo Android Pay.

Vánoce i pro digitální platby

Amazon zveřejnil statistiku za období svátků v letošním roce. Téměř 70 % zákazníků Amazon.com nakupovalo s využitím mobilních zařízení. MasterCard dále přišel s prohlášením, že ecommerce prodeje vzrostly o 20 % proti stejnému období v roce 2014. Nemělo by to být překvapením, vzhledem k tomu, že 70 % amerických zákazníků dělá online průzkum před nákupem.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter