FinTech Daily: FinTech na zakázku klientovi je na cestě

FinTech na zakázku klientovi je na cestě. MasterCard rozšiřuje hledání startupů celosvětově. Western Union dorazil do Svazijska. Co se banky mohou naučit od poklesu využívání Apple pay? To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

FinTech na zakázku klientovi je na cestě

Budoucnost Fintech aplikací je v poskytování zcela individuálních návrhů a doporučení vytvořených na míru každému uživateli. Takováto doporučení by měli umět dát aplikace sami, bez lidského zásahu, jen na základě analýzy minulého finančního chování a zvyků uživatele. Situace by mohla dojít až tak daleko, že nám jednou bude fintech aplikace dávat doporučení, jestli je pro nás výhodnější si nové auto vzít na leasing nebo ho koupit.

Kromě dnes už klasických nároků na aplikace, jako je jednoduchost ovládání a elegantnost, se klade čím dál tím větší důraz na intuitivnost – a to především personalizovanou intuitivnost. Budoucí fintech aplikace se musí umět učit chování a zvyky klienta a předvídat, jak na který podnět bude uživatel reagovat. Aplikace má být partnerem – tím, kdo klientům pomůže co nejlépe se dostat tam, kde chtějí být.  

MasterCard rozšiřuje hledání startupů celosvětově

MasterCard transfotmuje svůj Start Path partnerský program na globální fórum. Program, který byl spuštěn v roce 2013 a má za úkol pomáhat startupům v růstu tím, že jim otevírá dveře k mezinárodní síti svých partnerů a zákazníků. Do šestiměsíčního programu se mohou nyní přihlásit všechny neamerické startupy. 18 z nich bude pozváno do Londýna, aby prezentovalo svůj nápad, na jehož základě se vybere 6-8 účastníků nového programu.

Western Union dorazil do Svazijska

Společnost Western Union, celosvětový lídr v poskytování platebního styku, oznámil, že bude nyní nabízet platební transfery i do Svazijska. K tomuto kroku se Western Union rozhodla při příležitosti 20. výročí své působnosti v Africe.  Společnost Western Union na tomto kontinentu již obsluhuje více než 50 států a zaměstnává přes 34 000 lidí.  

Co se banky mohou naučit od poklesu využívání Apple pay?

Necelý rok po spuštění Apple Pay se o službě opět hodně mluví – nyní ale už ne v tak optimistických výrazech. Od března letošního roku využívání této služby konstantně klesá. Důvodem tohoto úpadku je přílišná odlišnost služby od čehokoliv, co uživatelé používali předtím. Ti si tak těžko zvykají, a pokud jim Apple Pay není neustále připomínáno, nevyužívají ho. Výzva pro Apple (a ostatní poskytovatele podobných služeb) tedy je zajištění dvou věcí – aby služba byla plošně akceptovaná a aby byla uživatelům neustále připomínána.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Archiv:

FinTech Daily 3. 9. 2015: Crowdcube dosáhla milníku stovky milionů liber

FinTech Daily 2. 9. 2015: PayPal spouští PayPal.me pro platby mezi přáteli

FinTech Daily 1. 9. 2015: Pět hrozeb pro FinTech startupy

FinTech Daily 31. 8. 2015: Nabízet mobilní bankovnictví nestačí

FinTech Daily 28. 8. 2015: FinTech v Londýně se rozrůstá

FinTech Daily 27. 8. 2015: Londýnský FinTech boom

Newsletter